English Version Ελληνική Έκδοση Χρήσιμοι Σύνδεσμοι Επικοινωνία Instagram Facebook Youtube LinkedIn
Εξειδικευμένη Αναζήτηση 
Ποιότητα
Αμεροληψία
Επιστημονικότητα
Τεκμηρίωση
Παρεμβατικότητα
Back

Η Διοικούσα Επιτροπή του Επιστημονικού Τεχνικού Επιμελητηρίου Κύπρου (ΕΤΕΚ), σε ειδική συνεδρία της, τη Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2020, ανακήρυξε τους υποψηφίους για το Γενικό Συμβούλιο και το Πειθαρχικό Συμβούλιο, για τις εκλογές του ΕΤΕΚ.

 

Οι εκλογές θα διεξαχθούν το Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020, τις ώρες 09:00 – 13:00 και 14:00 – 18:00, ως εξής:

 

• Λευκωσία, στο Οίκημα του ΕΤΕΚ
• Λεμεσό, στο ξενοδοχείο Ajax
• Λάρνακα, στο ξενοδοχείο Sun Hall (περιοχή «Φοινικούδων»)
• Πάφο, στον Πολυχώρο Πολιτισμού «Αττικόν».

 

Οι υποψήφιοι για το Γενικό Συμβούλιο, κατά κλάδο και αλφαβητική σειρά επωνύμου είναι:

 

α) Αρχιτεκτονική περιλαμβανομένης της Αρχιτεκτονικής Τοπίου:

 

1. ΖΑΡΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
2. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
3. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ)
4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5. ΛΑΚΚΟΤΡΥΠΗΣ ΜΙΛΤΟΣ
6. ΜΙΧΑΗΛ ΑΙΜΙΛΙΟΣ
7. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
8. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ - ΛΙΑΣΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
9. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΟΣ

 

β) Πολιτική Μηχανική περιλαμβανομένης της Μηχανικής Τοπίου:

 

1. ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
2. ΘΕΟΔΟΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
3. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ
4. ΛΑΜΠΡΟΥ ΒΑΡΝΑΒΑΣ
5. ΛΟΙΖΙΔΗ - ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΥΡΙΑ
6. ΠΕΡΙΚΛΕΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
7. ΠΟΥΜΠΟΥΡΗΣ ΓΙΑΝΝΟΣ
8. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑΣ
9. ΤΣΟΥΛΟΦΤΑ-ΚΑΚΟΥΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΤΣΑ
10. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

γ) Μηχανολογική Μηχανική:

 

1. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΕΛΙΖΑ)
2. ΖΑΒΡΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
3. ΚΑΡΑΚΑΝΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
5. ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
6. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ)
7. ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΞΕΝΙΟΣ
8. ΧΑΤΖΗΜΙΤΣΗΣ ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ

 

δ) Ηλεκτρολογική Μηχανική:

 

1. ΜΙΤΑ ΘΩΜΑΣ
2. ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ
3. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΡΙΟΣ
4. ΠΑΠΠΟΥΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
5. ΠΑΦΙΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
6. ΣΚΑΜΠΑΛΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
7. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΙΑΚΩΒΟΣ
8. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

 

ε) Ηλεκτρονική Μηχανική περιλαμβανομένης της Μηχανικής της Πληροφορικής:

 

1. ΖΑΠΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΡΙΚΚΟΣ)
3. ΠΑΝΤΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4. ΣΩΚΡΑΤΟΥΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
5. ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ)

 

στ) Χημική Μηχανική:

 

1. ΚΥΠΡΙΑΝΙΔΟΥ-ΛΕΟΝΤΙΔΟΥ ΤΑΣΟΥΛΑ

 

ζ) Μηχανική Μεταλλείων και Εφηρμοσμένης Γεωλογίας:

 

1. ΖΩΜΕΝΗ ΖΩΜΕΝΙΑ

 

η) Αγρονομική – Τοπογραφική Μηχανική:

 

1. ΜΕΝΟΙΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 

θ) Επιμέτρηση και Εκτίμηση Γης:

 

1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2. ΡΟΥΣΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

ι) Πολεοδομία – Χωροταξία:

 

1. ΙΩΑΝΝΟΥ ΒΥΡΩΝ

 

 

Οι υποψήφιοι για το Πειθαρχικό Συμβούλιο, κατά αλφαβητική σειρά επωνύμου είναι:

 

1. ΒΡΑΧΙΜΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΕΥΘΥΒΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ
4. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΦΑΝΟΣ
5. ΜΟΥΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΠΑΝΤΕΛΗ ΦΛΩΡΟΣ
7. ΠΙΣΣΑΡΙΔΗΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ
8. ΧΑΡΙΛΑΟΥ ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ


Τα μέλη ενημερώνονται ότι η τελευταία ημερομηνία εξόφλησης των οικονομικών τους υποχρεώσεων, για να δικαιούνται να ψηφίσουν, είναι στις 12:00 το μεσημέρι της Παρασκευής 16 Οκτωβρίου 2020.

 

Επίσης για να επιτραπεί στους δικαιούχους να ψηφίσουν πρέπει απαραίτητα να έχουν μαζί τους είτε την πολιτική τους ταυτότητα, είτε το διαβατήριο τους, είτε το εκλογικό τους βιβλιάριο, είτε την άδεια οδηγήσεως.

 

Σημειώνεται ότι, λόγω της Πανδημίας COVID-19, είναι υποχρεωτική η χρήση προστατευτικής μάσκας προσώπου στην αίθουσα ψηφοφορίας.

 

Η ανακοίνωση

Tags: Γενικό Συμβούλιο ΕΤΕΚ, Εκλογές ΕΤΕΚ, Νομοθεσία
Knauf CYS Peletico AGC

 

 

Το ΕΤΕΚ στον Τύπο
Εγγραφή στο Newsletter
Πληρώστε ηλεκτρονικά τη συνδρομή σας.
    

--------------------------------

Copyright © ETEK 2019 All Rights Reserved
Disclaimer | Privacy